سفارش تبلیغ
صبا ویژن

طرز تهیه کباب حسینی

طرز تهیه کباب حسینی

برای تهیه این کباب مخصوص پس از اینکه گوشت را خرد نمودید آنرا درون کاسه ای ریخته سپس یک عدد پیاز خرد شده را همراه با مقداری زعفران را با گوشت مخلوط کنید تمام قسمت های گوشت را به زعفران آغشته کنید و برای مدت زمان 3 الی 4 ساعت به آن استراحت دهید تا حسابی مزه دار شود .

در مرحله بعد گوشت و پیاز خرد شده را همراه با فلفل دلمه ای های خرد شده بصورت یک در میان به سیخ بکشید ، حالا در یک ماهیتابه مقداری روغن اضافه کرده و کف آن را با پیاز حلقه حلقه شده در کنید ، بر روی پیازها تکه های گوجه فرنگی را قرار دهید و روی آنها نمک بپاشید حالا سیخ ها را درون تابه قرار دهید ، حرارت را کمی زیاد کنید وقتی که روغن درون تابه شروع به جوشیدن کرد ، یک لیوان آب اضافه کنید و درب تابه را ببندید ، هر گاه احساس نمودید آب آن تمام شده آب اضافه کنید تا غذا بخوبی بخار پز و پخته شود . تقریبا بعد از گذشت 1/5 ساعت غذای شما آماده شده است .

برای تهیه سس یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را درون تابه ریخته و تفت دهید تا خامی آن گرفته شود سپس مقداری نمک و ادویه کبابی ، غوره ، زعفران و سپس یک لیوان آب جوش اضافه کنید و اجازه دهید تا سس آماده و غلیظ شود ، سس را بر روی کباب ها بریزید و برای مدت زمان 30 دقیقه اجازه دهید تا با سس جوش بخورد ، اکنون میتوانید کباب خوشمزه را با پلو سرو نمایید .