سفارش تبلیغ
صبا ویژن

طرز تهیه کوکو بادمجان و کدو

طرز تهیه کوکو بادمجان و کدو

مرحله اول

برای تهیه کوکو بادمجان و کدو پس از اینکه پوست بادمجان ها را گرفتید آنها را برای مدت زمان 3 الی 4 ساعت درون کاسه آب نمک قرار دهید با انجام این کار هنگام سرخ کردن و روغن کمتری مصرف خواهید کرد و هم اینکه تلخی بادمجان کم خواهد شد .

مرحله دوم

در مرحله بعد بادمجانها را دیس کرده به صورت نگینی و بعد از آن کدو و سیب زمینی را هم به همین صورت خرد نمایید ، سیب زمینی ها را درون ماهی تابه ریخته و همراه با مقداری زردچوبه آنها را سرخ کنید ، سیب زمینی را از درون ماهیتابه خارج کنید .

مرحله سوم

در مرحله بعد که دو ها را درون همون ماهی تابه ریخته و با روغن کمی سرخ کنید تا بافت آن نرم شود بعد از کمی تفت دادن در ماهیتابه را ببندید تا کمی کدوها پخته شود ، با انجام این کار شما برای سرخ کردن کدو روغن کمتری مصرف خواهید کرد .

مرحله چهارم

در مرحله بعد و پس از سرخ کردن کدو ، نوبت به سرخ کردن بادمجان ها می‌رسد روغن کمی درون تابه ریخته و بعد از کمی تفت دادن درب تابه را ببندید تا روغن کمتری برای سرخ کردن مصرف کنید . هنگامی که بادمجانها نرم شدن درب تابه را برداشته تا کاملاً سرخ شوند .

مرحله پنجم

در مرحله بعد تمامی مواد را با هم مخلوط کرده سپس به آنها فلفل دلمه و پیازچه و گوجه فرنگی های خرد شده را اضافه کنید . هنگامی که مواد با هم مخلوط شد ادویه را اضافه کرده و پس از اینکه مایه سرد شد 2 قاشق غذاخوری آرد گندم و تخم مرغ را به مایه کوکو بادمجان اضافه نمایید .

مرحله ششم

در مرحله بعد مایه کوکو را به خوبی با هم مخلوط کنید تا کاملاً یکدست شود توجه کنید که این مایه باید شل باشد . ماهیتابه ای را بر روی اجاق گاز قرار داده و مقداری روغن اضافه کنید هنگامی که روغن داغ شد مایه کوکو را درون تابه ریخته و آن را با پشت قاشق صاف نمایید .

مرحله هفتم

در مرحله بعد و بعد از گذشت 3 الی 4 دقیقه در ماهیتابه را ببندید ، تا کوکو خودش را بگیرد پخته شود . سپس کوکو را درون ماهی تابه بچرخانید و طرف دیگر آن را سرخ کنید، خوراک بادمجان را همراه با سبزی تازه و ترشی بندری همراه با نان سنگک سرو نمایید .